Gyvūnų vežimas

GYVUNUPERVEZIMASNuvešime Jūsų augintinį saugiai ir patogiai. Visos kelionės metu rūpinsimės, kad Jūsų augintinis būtų pamaitintas, pagirdytas. Suprantame, kokį stresą patiria gyvūnai keliaudami, todėl kiekvieno sustojimo metu leisime saugiai pakvėpuoti grynu oru ir esant saugiom sąlygom pabėgioti. Rūpinsimės švara. Skambinkite dėl informacijos.

GYVŪNŲ PERVEŽIMO TAISYKLĖS

Nuo 2004 m. spalio 1 d. įsigaliojo Europos Parlamento ir Europos Tarybos reglamentas Nr. 998/2003 “Dėl sveikatos reikalavimų, taikomų naminių gyvūnėlių nekomerciniam judėjimui”.

Užsieniečiai ir Lietuvos Respublikos piliečiai, įveždami naminius gyvūnus į Lietuvos Respubliką, turi turėti atitinkamus dokumentus. Gyvūnų augintojai, atvykstantys iš Europos Sąjungos (ES) šalių, turėtų vežtis ir vieningos ES patvirtintos formos savo augintinio pasą, kuriame būtų atžymos apie vakcinaciją ar revakcinaciją nuo pasiutligės. Pasai veterinarijos gydyklose išduodami ne visiems gyvūnams, o tik šunims, katėms, šeškams bei fretkoms (naminiams šeškams). Šunys, katės ir šeškai turi būti identifikuoti – turėti aiškiai įskaitomą tatuiruotę arba būti paženklinti integriniu grandynu (nuo 2011 m. liepos 3 d. kaip identifikacija bus pripažįstamas tik integrinis grandynas).

Piliečiai, atvykstantys su gyvūnais į Lietuvos Respubliką iš trečiųjų šalių, turėtų turėti valstybinio veterinarijos gydytojo išduotą veterinarijos sertifikatą bei dokumentą apie gyvūnui po vakcinacijos nuo pasiutligės patvirtintoje laboratorijoje atliktus antikūnių tyrimus ir jų rezultatus. Nevakcinuotų jaunesnių kaip 3 mėnesių amžiaus šunų, kačių ir šeškų įvežimas iš trečiųjų šalių gali būti leidžiamas, jeigu šiose šalyse yra palanki pasiutligės epizootinė situacija.

Dėl papildomos ir detalesnės informacijos apie naminių gyvūnų įvežimą į Lietuvos Respubliką patariame kreiptis į Lietuvos Respublikos Maisto ir Veterinarijos Tarnybą.