Taisyklės

Siuntų, krovinių gabenimo taisyklės

  • Siunta prieš paimant turi būti tvarkingai supakuota, švari, nekelti pavojaus kitoms siuntoms.
  • Ant siuntos turi būti užrašytas gavėjo adresas, kontaktinis telefono numeris.
  • Klientas atsako už siuntos įpakavimą ir esantį turinį, taip pat gavėjo užrašytus duomenis.
  • Prieš atvažiuodami paimti / atiduoti siuntą pranešame nurodytu telefono numeriu. Nepavykus susisiekti su siuntėju/gavėju, siunta paliekama tarpiniame taške, atidedamas paėmimas / atidavimas.
  • Kilus įtarimui dėl siuntos turinio vairuotojas turi teisę patikrinti.
  • Siuntose draudžiama vežti: cigaretes / tabako gaminius, narkotines medžiagas, alkoholinius gėrimus, sprogstamas medžiagas, pinigus, asmens dokumentus, receptinius vaistus. Vairuotojas už tai neatsako – baudas apsimokate Jūs.

Kita naudinga informacija

Norint kažką iš Lietuvos importuoti į Angliją, būtinai reikia pasidomėti kokiais kiekiais galima įvežti, kam ir kokios muitinės procedūros privalomos, kokių prireiks dokumentų, kokie muitai ir pan. Daugiau informacijos galite rasti:

Keleivių važiavimo taisyklės

  • Kiekvienas keleivis su savimi turi turėti galiojantį asmens dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę.
  • Kelionės metu griežtai draudžiama: vartoti alkoholinius gėrimus, rūkyti mikroautobuse.
  • Keleiviui su savimi draudžiama vežtis: Šaunamuosius ginklus, narkotines medžiagas ir kita kam reikia specialaus leidimo.

Gyvūnų pervežimas

Nuo 2004 m. spalio 1 d. įsigaliojo Europos Parlamento ir Europos Tarybos reglamentas Nr. 998/2003 „Dėl sveikatos reikalavimų, taikomų naminių gyvūnėlių nekomerciniam judėjimui“.

Užsieniečiai ir Lietuvos Respublikos piliečiai, įveždami naminius gyvūnus į Lietuvos Respubliką, turi turėti atitinkamus dokumentus. Gyvūnų augintojai, atvykstantys iš Europos Sąjungos (ES) šalių, turėtų vežtis ir vieningos ES patvirtintos formos savo augintinio pasą, kuriame būtų atžymos apie vakcinaciją ar revakcinaciją nuo pasiutligės. Pasai veterinarijos gydyklose išduodami ne visiems gyvūnams, o tik šunims, katėms, šeškams bei fretkoms (naminiams šeškams). Šunys, katės ir šeškai turi būti identifikuoti – turėti aiškiai įskaitomą tatuiruotę arba būti paženklinti integriniu grandynu (nuo 2011 m. liepos 3 d. kaip identifikacija bus pripažįstamas tik integrinis grandynas).

Piliečiai, atvykstantys su gyvūnais į Lietuvos Respubliką iš trečiųjų šalių, turėtų turėti valstybinio veterinarijos gydytojo išduotą veterinarijos sertifikatą bei dokumentą apie gyvūnui po vakcinacijos nuo pasiutligės patvirtintoje laboratorijoje atliktus antikūnių tyrimus ir jų rezultatus. Nevakcinuotų jaunesnių kaip 3 mėnesių amžiaus šunų, kačių ir šeškų įvežimas iš trečiųjų šalių gali būti leidžiamas, jeigu šiose šalyse yra palanki pasiutligės epizootinė situacija.

Dėl papildomos ir detalesnės informacijos apie naminių gyvūnų įvežimą į Lietuvos Respubliką patariame kreiptis į Lietuvos Respublikos Maisto ir Veterinarijos Tarnybą.


Liko neatsakytu klausimų?
Susisiekite su mumis